CERAMIKA I KRUSZYWA

www.pemo.com

 

 

Pompy PEMO PERISSINOTTO SpA do cieczy ściernych


Dzięki swej specjalnej budowie pompy PEMO firmy Perissinotto SpA z Mediolanu stosowane są do przetaczania cieczy ściernych takich jak szlamy i ścieki kamieniarskie, leiwo i ścieki ceramiczne.

Wszystkie części mające kontakt z tego typu cieczami czyli korpusy, wirniki typu otwartego są wyłożone specjalną gumą przeciwścierną lub wykonane ze specjalnego stopu Hardalloy.
 

Pompa PEMO do zasilania suszarni rozpyłowej


Pompa PEMO S-ATM, pozioma, dwustopniowa, wykonana całkowicie (korpusy, wirnik) z twardego spieku może zasilać suszarnię rozpyłową przy regulowanym
i stabilnym ciśnieniu leiwa do 30 bar i wydajności 30 m3/h.

 

Pompy PEMO do napełniania filtropras


Są to pompy poziome typu AO/AB. Służą do napełniania filtropras szlamem. Zasilanie falownikowe pozwala na pracę w każdych warunkach.

Kompletne instalacje oczyszczania ścieków i filtroprasy do osadów

 

Kadzie inox z pompami PEMO do magazynowania i pompowania leiwa spod młynów – model GEMINI i inne

 

Kadzie inox z pompami PEMO do transportu wewnętrznego leiwa i szkliwa
 

Kadzie inox z pompami PEMO do recyklingu wód z mycia suszarni rozpyłowych

 

Kadzie inox z pompami PEMO do zasilania linii szkliwierskich

 

Instalacja AUTOMIX do recyklingu pyłów odpadowych z filtrów i pras


Instalacja ta, oparta na ogumowanej pompie PEMO typu JOLLY AUS-VA pozwala na odzysk wszelkich drobnych odpadów ceramicznych (pyłów, proszków spod pras i filtrów etc.) i ich przeróbkę na leiwo. Cały proces odbywa się automatycznie, z zastosowaniem tensometrycznych czujników ciężaru i falownikowego zasilania napędu głównego. Pyły są wsypywane do kadzi częściowo wypełnionej wodą, cała mieszanka jest utrzymywana w obiegu zamkniętym przez ogumowaną pompę PEMO AUS-VA umieszczoną w dnie kadzi. Następuje roztarcie, rozmiękczenie i rozpuszczenie pyłów. Powstaje pełnowartościowe leiwo o zadanej, wysokiej gęstości. Gotowe leiwo jest przepompowywane do zbiorników.

 

Instalacje do odzysku niewypalonych płytek TURBO-MIX


Instalacja oparta na mechanice pompy PEMO typu JOLLY służy do przerobu wszelkich odpadków gliny i większych odłamków niewypalonych płytek na pełnowartościowe leiwo.

W kadzi ze stali nierdzewnej (o pojemności 1 - 4 m3 w zależności od modelu) współpraca ogumowanego wirnika-mieszadła ze specjalnie wyprofilowanym i wymiennym ogumowanym dnem kadzi powoduje rozcieranie i rozpuszczanie odpadów płytek.
 

Części zamienne


Dysponujemy częściami zamiennymi do wszystkich modeli pomp PEMO i wszelkich instalacji na nich opartych.